صفحه اصلي راهنما

راهنمای آنلاین

تالارهای بحث و گفتگو
اين سيستم محيطي را براي مشاوره ، طرح سوال و جواب و بحث و تبادل نظر فراهم مي آورد . کاربران مي توانند توسط اين سيستم نظرات ، سوالات و موضوعات دلخواه خود را با ديگران به بحث بگذارند. سيستم شامل انجمن هاي مختلفي براي گفتگو و بحث خواهد بود که توسط گروههايي در سطحي بالاتر دسته بندي مي شوند. هر گروه انجمن داراي مجموعه اي از انجمن ها مي باشد و هر انجمن نيز خود شامل تعدادي موضوع مي باشد. کاربران مي توانند موضوعات جديدي را ايجاد کرده ويا به موضوعات و متنهاي ارسالي موجود پاسخ دهند . انجمن هاي گفتگو مي توانند بصورت آزاد بوده و يا تحت مديريت باشند. در صورتيکه آزاد باشند متنهاي ارسالي به انجمن بلافاصله در سيستم قابل مشاهده است و در حالت مديريت ابتدا بايستي توسط مدير تاييد شده تا قابل نمايش در سيستم شود.


نمايش گرو ه ها ي انجمن

هر گروه انجمن شامل تعدادي انجمن گفتگو است که کاربر خواهد توانست از طريق نام گروه انجمن به آن انجمنها دسترسي پيدا کند. بطور مثال گروه "الکترونیک و کامپیوتر" يا "پرسيش و پاسخ" ميتواند وجود داشته باشد و در مرحله بعد کاربر خواهد توانست از طريق گروه " الکترونیک و کامپیوتر " به انجمن "سخت افزار ها" دسترسي پيدا کرده و از آن استفاده نمايد.
برای ویرایش گروه را انتخاب کرده و بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید.


در یک گروه می توان چندین تالار ایجاد کرد برای ایجاد تالار جدید از منوی مدیریت دکمه انجمنها را کلیک کنید


بر روی دکمه ایجاد انجمن جدید کلیک کنید


گروه انجمن را از لیست انتخاب کرده و نام انجمن را وارد کنید و دکمه اضافه شود را کلیک کنید

نمايش موضوعات يک انجمن
در مرحله بعد کاربر خواهد توانست ليست موضوعات مطرح شده در آن انجمن را مشاهده کند. مثلا در ادامه مثال قبل بعد از انتخاب انجمن " الکترونیک و کامپیوتر " کاربر ميتواند موضوع "مهندسی نرم افزار" را انتخاب و از آن استفاده کند

طرح يک سوال يا موضوع جديد
کاربر با مشاهده ليست انجمن ها و انتخاب انجمن مورد نظر و کليک بر روي آن به صفحه نمايش موضوعات انجمن هدايت مي شود
در اين قسمت کاربر ميتواند يک سوال جديد يا به عبارتي يک موضوع جديد را ايجاد کند. اگر کاربر اين پيغام را به يک انجمن آزاد ارسال نمايد پيغام بلافاصله در سيستم قابل رويت خواهد بود و در صورتيکه پيغام را به انجمن تحت مديريت ارسال نمايد ابتدا توسط مدير تاييد شده و سپس قابل مشاهده خواهد شد.
همانطور که از توضيح بالا برمي آيد انجمنهاي دو نوع خواهند بود:
انجمن آزاد: در اين انجمن هر پيغامي که کاربران ارسال ميکنند بلافاصله در سيستم قابل رويت خواهد بود
انجمن تحت مديريت: در اين انجمن هر پيغامي ابتدا توسط مدير آن انجمن بررسي شده و سپس در صورت تشخيص مدير، در سيستم قابل رويت خواهد بود.


برای مشاهده این بخش از منوی مدیریت بر روی دکمه تائید پیغامها کلیک کنید.


ارسال پاسخ به يک سوال يا موضوع
هر کاربري ميتواند به سوال يا موضوع موجود در انجمن يک پاسخ ارسال کند. اين پاسخ شامل موارد ذکر شده در مورد قبلي نيز خواهد بود. به اين ترتيب که همانگونه در انجمن آزاد و انجمن تحت مديريت با آن برخورد خواهد شد. يعني اگر پاسخ به يک انجمن آزاد ارسال شود بلافاصله آن پاسخ قابل رويت خواهد بود و اگر يه يک انجمن تحت مديريت ارسال شود مدير آن انجمن درباره
نمايش آن پاسخ در سيستم تصميم خواهد گرفت.

 

 

Nofa Co.خانه :: راهنمای آنلاین :: سوالات متداول :: امکانات :: نسخه نمایشیl نوآوران فناوری اطلاعات آناهید